Report Produced using RaceMaster98 Software from Sport Systems www.sportsystems.co.uk

First Previous Next Last


Coniston Sport Trail

Coniston Sport Trail

Saturday 6 October 2007. 10:00 am
Provisional Results for All Competitors in finish order. Race
Race
Place Time
Name Team Race Age Category


1 0:22:20 MCKITTRICK, Clare Charnwood AC, Leicestershire 151 1
2 0:23:14 OWEN, Mat Boys Under 16 155 2
3 0:24:49 SALT, Ben Charnwood AC, Leicestershire Boys Under 16 147 3
4 0:25:27 WHEWELL, Amber Stockport Harriers Girls Under 16 72 4
5 0:26:01 GIBSON, Stephen Unattached - Windermere 77 5
6 0:26:09 NESIRKY, Frances Templemore AC, IRELAND Girls Under 16 139 6
7 0:26:18 ALLEN, Phil Unattached - Ashford in 116 7

Makerfield
8 0:27:07 CRUWYS, Gary Unattached - Merseyside 137 8
9 0:27:32 HAYNES, Adam Unattached - Preston, Lancashire Boys Under 16 78 9
10 0:27:36 BEADLE, Rebekah 148 10
11 0:27:50 NORMAN, Jonny Cumberland Fell Runners Boys Under 16 128 11
12 0:27:52 NORMAN, Paul Unattached - Cockermouth 153 12
13 0:28:44 WALLACE, Rebecca Unattached - Preston, Lancashire 133 13
14 0:29:06 BEADLE, Carrie Cartmel Priory Girls Under 16 149 14
15 0:29:17 FURPHY, Chris Unattached - North East 142 15
16 0:29:22 ROOME, Alex Unattached - Liverpool Boys Under 16 85 16
17 0:29:23 BELL, Ruth Unattached, Kendal Girls Under 16 138 17
18 0:29:25 CHESTERS, ALAN 150 18
19 0:29:44 ARNOLD, Emily John Ruskin School Girls Under 16 157 19
20 0:29:47 CASSIDY, Emma Unattached - Hexham 114 20
21 0:30:23 HAWKES, Diane Unattached - Liverpool 84 21
22 0:31:44 WRIGHT, Liam Unattached - Keighley, W Yorks Boys Under 16 91 22
23 0:32:27 HAYNES, Ruth Unattached - Preston, Lancashire Girls Under 16 79 23
24 0:32:30 BELLIS, Toni Special Olympics Wrexham 97 24

Athletics
25 0:32:50 DELL-MYERS, Sarah Unattached - Warrington 135 25
26 0:33:22 CHEETHAM, Julie Unattached - Preston, Lancashire 134 26
27 0:35:49 MILBURN, Bev Unattached - Warrington 136 27
28 0:36:07 GIBSON, Patricia Unattached - Windermere 76 28
29 0:36:44 DONNELLY, Catherine Unattached - Lancashire 107 29
30 0:37:28 DALTON, Jan Unattached - Dent, Cumbria 127 30
31 0:37:39 MERCER, Sarah Unattached - Wigan Girls Under 16 145 31
32 0:38:58 EVANS, Simon Unattached - Cheshire 83 32
33 0:39:49 SUMMERS, Mick Unattached - Accrington, Lancs 120 33
34 0:40:46 DAVIES, Anthony Unattached - Darwen, Lancashire 81 34
35 0:40:46 MARSH, Thomas Birchwood High School Boys Under 16 154 35
36 0:40:53 HIBBERT, Karen Unattached - Billingham 104 36
37 0:41:00 MARSH, Angie Unattached - Warrington 143 37
38 0:41:44 MADDERS, Gail Unattached - Cheshire 118 38
39 0:42:27 SUMMERS, Jack Unattached - Accrington, Lancs Boys Under 16 121 39
40 0:42:36 BOARDMAN, Jean Unattached - Cheshire 82 40
41 0:42:48 SCRIMGEOUR, Pauline Unattached - Cheshire 119 41
42 0:42:51 MORRIS, Neil Special Olympics Wrexham 98 42

Athletics
43 0:44:24 SEABRIDGE, Sue Unattached - Lytham St Annes 88 43
44 0:44:25 MCELHOWE, Jean Unattached - Lancaster 87 44
45 0:44:28 DEERY, Ruth Unattached - Keighley, W Yorks 106 45
46 0:44:41 MERCER, Catherine Unattached - Wigan 152 46
47 0:47:00 HOWARTH, Christina Unattached - Todmorden 105 47
48 0:47:35 HUGHES, Damon Special Olympics Wrexham 92 48

Athletics
* RaceMaster98 from Sport Systems +44(0)870 5123 www.sportsystems.co.uk Webresults on www.runnerswebuk.com *
Results produced by The Garburn Group. Printed by The Garburn Group on 7 October 2007 Page 1 of 2